Letošní 17. ročník udílení nejprestižnějšího českého ocenění retailových finančních produktů Banka roku 2018 zná své vítěze! Hlavní cenu Banka roku 2018 letos díky hlasům odborné poroty získala Česká spořitelna. Titul Pojišťovna roku získala Kooperativa a titul Hypotéka roku 2018 putoval do Moneta Money Bank.

Letošní ročník udílení ocenění byl oproti předešlým výjimečný. U příležitosti stého výročí vzniku samostatné Československé republiky byla letos vyhlášena speciální kategorie Osobnost československého peněžnictví 1918-2018. Další novinkou tohoto ročníku bylo vyhlášení dvou nových kategorií a to Banka zákazníků 2018 a Pojišťovna zákazníků 2018.

Hlavní kategorie

Za hlavní kategorie jsou již tradičně považovány ocenění Banka roku a Pojišťovna roku. V obou těchto kategoriích se umístily na prvních příčkách finanční instituce, které se loni umístily na stříbrných pozicích a s loňskými vítězi si tak vyměnily pozici. Nováčky na pomyslných stupních vítězů jsou Air Bank a Generali pojišťovna.

Banka roku 2018

 1. Česká spořitelna, a. s.
 2. Komerční banka, a. s.
 3. Air bank, a. s.

Pojišťovna roku

 1. Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group
 2. Allianz pojišťovna, a. s.
 3. Generali pojišťovna, a. s.

Ocenění osobností

Jak jsem zmínil již v úvodu tohoto článku, letos byla díky stoletému výročí od vzniku samostatného československého státu vyhlášena čestná kategorie Osobnost československého peněžnictví 1918-2018. Do této kategorie byly nominovány především osobnosti, které aktivně formovaly Československo a jeho ekonomickou politiku.

Osobnost československého peněžnictví 1918 – 2018

 1. Jaroslav Preiss
 2. Karel Engliš
 3. Jan Viktor Mládek

Mimo osobnosti čestné kategorie byly v rámci letošního ročníku také vyhlášeny již tradičně osobnosti českého bankovnictví a pojišťovnictví, tedy Bankéř roku a Pojišťovák roku.

Bankéř roku

 1. Tomáš Salomon – generální ředitel a předseda představenstva, Česká spořitelna, a.s.

Pojišťovák roku

 1. Jaroslav Besperát – generální ředitel a předseda představenstva, Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Hypotéka roku

V rámci ocenění Banka roku bývá také vyhlášena prestižní kategorie, která se věnuje přímo hypotečním úvěrům s názvem Hypotéka roku 2018. Odborná porota zde hodnotí hypoteční úvěry 18 tuzemských bank. Letos se titulem Hypotéka roku 2018 může pyšnit MONETA Money Bank.

Hypotéka roku

 1. MONETA Money Bank, a.s.
 2. Air Bank a.s.
 3. Hypoteční banka, a.s.

Ceny zákazníků

Novinkou letošního ročníku Banky roku byly také dvě kategorie věnované samotným klientům a to Banka zákazníků a Pojišťovna zákazníků. V těchto kategoriích se hodnotí nejlepší zákaznická zkušenost samotných klientů. Ta se sleduje na základě mezinárodní metodiky KPMG Nunwood. Bankou zákazníků 2018 se stala Equa bank, Pojišťovnou zákazníků 2018 pak Allianz pojišťovna.

Banka zákazníků

 1. Equa bank a.s.
 2. Fio banka, a.s.
 3. Air Bank a.s.

Pojišťovna zákazníků

 1. Allianz pojišťovna, a.s.
 2. Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance
 3. ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB

Poslední klientskou kategorií je ocenění Banka bez bariér. Zde se hodnotí bezbariérová dostupnost bank pro tělesně postižené občany. Hodnocení mají na starosti pod záštitou Konta Bariéry sami hendikepovaní. Bankou bez bariér pro rok 2018 se stala Česká spořitelna.

Banka bez bariér

 1. Česká spořitelna, a.s.
 2. Československá obchodní banka, a. s.
 3. Komerční banka, a.s.

Závěr

Ocenění Banka roku 2018 založil v roce 2002 ekonom a podnikatel Petr Stuchlík a od roku 2017 jej pořádá společnost BOY AWARDS a.s.

Souhlasíte s výsledky letošního ročníku? Hlasujte v naší čtenářské anketě!

Souhlasíte s výsledky ocenění Banka roku 2018?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *