Co je dividenda?

Dividenda je podíl na zisku za minulé hospodářské obdobíakciových firem. Dividendové akcie jsou investory hojně využívané a hlavně vyhledávané. Existuje i dělení dividendových firem na dividendové králedividendové aristokraty. Dividendoví králové jsou společnosti, které vyplácejí dividendu 50 let a to stejnou či vyšší a u aristokratů platí stejná logika, avšak v této skupině se jedná o dobu 25 let.

Jak to využít v praxi?

Přijatá dividenda investorem je jeden z výnosů u investování do akcií. Je vhodné přijatý výnos dále reinvestovat a využít pro nákup dalších investičních nástrojů. Tímto „perpetuum mobile“ investor dosáhne vyššího zhodnocení svého portfolia.

TIP: Každá akcie není dividendová, některé firmy vyplácejí dividendu investorům a některé svůj zisk dále reinvestují do firmy. Abyste měli nárok na dividendu, tak musíte danou akcii držet v tzv. rozhodný den

 

My máme pro investory taktéž investiční příležitosti, které vyplácejí dividendu, a to pololetně či kvartálně v rozmezí 3 – 4,5 % p.a.. Myslím si a zastávám názor, že dividendové akcie by měl mít každý investor, vnímám to jako základní kámen investičního portfolia.

 

Chcete investovat s námi, tak nám zanechte kontakt a ozveme se vám.

 

Průvodce světem investice - ebook ke stažení zdarma

 

0 komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Napište nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.