Co je korelace?

Korelace udává závislost dvou investičních nástrojů na sobě. Používá se i mezi jednotlivými investicemi v totožné třídě aktiv (př. akcie technologický firem vs. akcie farmaceutických firem).

Korelace: Jak to využít v praxi?

Korelace je zásadní, pro sestavení funkčního portfolia i v obdobích, kdy se trhům nedaří. Korelace se uvádí na stupnici -1 – +1. Pokud je vztah mezi dvěma instrumenty -1 tak to znamená, že investice mají protichůdný vývoj (růst / pokles), avšak, když je vztah +1 tak to znamená že oba instrumenty mají stejný vývoj (růst / růst). Tato znalost vám dokáže vaše portfolio i v horších obdobích podržet bez zásadních ztrát.

 

TIP: Když si budete své portfolio sestavovat s vysokou diverzifikací mezi jednotlivé třídy aktiv, tak dosáhnete mezi jednotlivými nástroji negativní i pozitivní korelace.  My si myslíme, že pro méně volatilnější a stabilnější portfolio je vhodné rozložení 25:25:25:25.

 

Zajímá Vás jaké zajímavé investiční příležitosti máme pro naše klienty?

Zde naleznete některé z nich.

 

Naši poradci pracují s backtestingem portfolií, tzn. že náš poradce Vám ukáže na historických datech, jak by se daná strategie chovala historicky včetně výnosu, který by Vám to přineslo.

Pracujete Vy nebo Váš poradce také s backtestingem?

 

Průvodce světem investice - ebook ke stažení zdarma

0 komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Napište nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.