Co je reinvestice?

Reinvestice je důležitá součást každého investičního portfolia. Pokud chce investor zvýšit výkonnost svého portfolia a zároveň lehce snížit volatilitu portfolia, tak by měl efekt reinvestice využívat. Reinvestování výnosu znamená, že výnos, který investice vygeneruje by měl investor využít na investici do dalšího investičního nástroje, který dle tržního prostředí bude aktuálně zajímavý pro nákup.

 

Jak využít reinvestici v praxi?

Já s klienty v roce 2018 začal nakupovat zlaté slitky, které jsme v roce 2020-2021 prodali s výnosem a výnos jsme využili na nákup levné ropy, kterou jsme v roce 2021-2022 prodali a nakoupili levné akcie. Díky tomuto procesu dosahuje vyššího výnosu a z již získaného výnosu tvoříme další výnos.

 

TIP: Pokud investujete do dluhopisů či akciívyplácejí se vám kupóny či dividendy, tak tento výnos se svým poradcem dále zainvestujte do aktuálně zajímavých investičních nástrojů, abyste výnos neutratili, ale zhodnotili a tím  zvýšili výnosnost.

 

Investujete do nástrojů, které vám vyplácejí výnos, ale nepracujete dále s vyplaceným výnosem?

 

Kontaktujte naše poradce, společně promyslíte investiční strategii a společně zvýšíte výnosnost a efektivnost vašeho portfolia.

 

Konzultace s našimi poradci jsou bezplatné.

 

0 komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Napište nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.