ČERNÉ KONĚ A MORAVSKÁ BRÁNA

Dlouhodobě podporujeme cykloturistický oddíl TJ SOKOL ČERNOTÍN ODDÍL ČERNÉ KONĚ a jsme hlavním sponzorem unikátní sportovní akce MORAVSKÁ BRÁNA

Od roku 2008 naše společnost snadné finance a její jednatel Josef Škoda podporuje TJ Sokol Černotín – Cyklistický oddíl ČERNÉ KONĚ.

Během naší desetileté spolupráce se nám podařilo podpořit koupi jednotných sportovních dresů a cyklistického oblečení, ale také jsme umožnili pořádání unikátní sportovní akce – Moravská brána.

Právě Moravská brána a i její letošní 7. ročník patří díky myšlence – ukázat nezávodní formou krásy Moravské brány k hojně navštěvované akci. Díky tomu se této akce mohou vedle sebe účastnit jak ostřílení cyklisté a turisté, tak i rodinné týmy s malými dětmi či úplní začátečníci.

Ani ti nejmenší nezůstali zkrátka. V cíli bývá pro ty nejmenší připraven doprovodný program a tzv. CYKLOHRÁTKY. Právě v CYKLOHRÁTKÁCH soutěží ti nejmenší v dovednostních disciplínách o hodnotné ceny.

cerne kone logo

Zvyšování finanční gramotnosti studentů na SSOŠ Hranice

Ing. Marián Kolařík – manažer a finanční poradce pro Hranice a okolí.

Osobně jsem začal přednášet o finanční gramotnosti na Střední odborné škole v Hranicích. S ředitelem školy, panem Flajšarem, který velmi dobře vnímá myšlenku zvyšování finanční gramotnosti studentů, jsme se domluvili na sérii přednášek, na kterých studenty seznámím se základními pojmy ze světa financí.

První přednášku na téma „Finanční poradenství v praxi“ jsme společně uspořádali v březnu 2018. Studentům jsem vysvětlil, jak má vypadat kvalitní poradenská práce a naopak jak rozpoznat podvodníka, který se na nich pokusí pouze přiživit – myslím, že s tímto jednáním se setkal snad každý z nás. I mnozí studenti přiznali, že oni sami nebo jejich rodiče již někdy někomu na podvodné jednání naletěli a uzavřeli nevýhodné smlouvy, kterými se připravili o peníze. Informace o indiciích, které vedou k odhalení takového jednání tak velmi uvítali.

Vzhledem k úspěchu první přednášky a následné diskuse se studenty, jsme se domluvili na pokračování těchto setkání. Témat se nabízí celá řada a já i studenti (doufám) se těšíme, jak je společně všechna probereme.

Ing. Marián Kolařík
Manažer a finanční poradce pro Hranice a okolí

Zvyšování finanční gramotnosti studentů Obchodní akademie Olomouc

Petr Němec – manažer a finanční poradce pro Olomouc a okolí.

Jelikož jsem absolventem této školy, tak vím, co studentům chybí a vůbec co je do života potřebné znát. Většina škol v ČR neseznamuje studenty s finanční gramotností. Hlavně, že studenti vědí, kdo byl kupec Sámo. Ale kupec Sámo jim hypotéku či lepší důchod nezajistí. Proto jsem se domluvil s paní ředitelkou Ing. Romanou Novotníkovou na sérii přednášek pro maturanty.

První přednáška se konala v prosinci 2017 a byla ve velice příjemném a zábavném duchu. Přednášky vedu na úrovni mých posluchačů. Celý koncept je založen na informacích z praxe, žádné definice či nudné vyprávění, ale příběhy z dějiště a ze zákulisí finančního světa. Po přednášce už každý ví, jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN a vůbec jaké možnosti se nabízí všem v tvorbě aktiv a budoucí renty.

Studenti byli spokojení, takže jsme i já spokojený.

Petr Němec
Manažer a finanční poradce pro Olomouc a okolí

Finance v praxi: Univerzita Palackého Olomouc

Petr Němec – manažer a finanční poradce pro Olomouc a okolí.

Na Univerzitě Palackého přednáším pro obor Bankovnictví a pro 1. ročník. Celý cyklus má dvě přednášky. Na první přednášce jsem studentům ukazoval praktické použití finančních produktů a vysvětloval jejich pro a proti. Na druhé přednášce jsme převedli vše do praxe.

Zahráli jsme si finanční hru FinGram a tam vše vyzkoušeli. Studenti se starali po dobu 30 herních let o náhodnou rodinu s určitými příjmy a výdaji a plnili různé úkoly, cíle a řešili nenadále finanční situace. A to vše za využití reálných finančních produktů, od investic přes hypotéky, stavební spoření, pojištění až k úvěrům ze stavebního spoření.

Většina studentů byla velice překvapena svými výsledky, a já také, jelikož žádný student nezbankrotoval.

Petr Němec
Manažer a finanční poradce pro Olomouc a okolí

Jak vyzrát na podvodníky: Klub seniorů Olomouc

Petr Němec – manažer a finanční poradce pro Olomouc a okolí.

Podvodníci se na nás hrnou ze všech stran, a proto jsem se domluvil s panem primátorem, Antonínem Staňkem (nyní poslanec), města Olomouce na preventivních opatřeních a to přednáškovém cyklu o finanční gramotnosti. Každá přednáška byla velice výživná a až s úžasem jsem koukal, jak jsou starší spoluobčané v obraze a rozumí moderní ekonomice. Věřím, že finanční lumpové už nad seniory nevítězí, tedy nad seniory, kteří absolvovali přednášky.

Petr Němec
Manažer a finanční poradce pro Olomouc a okolí