povinné ručení

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, neboli povinné ručení, definujeme jako povinně smluvní pojištění odpovědnosti. Jeho základním účelem je ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vozidla. Podmínky sjednávání a plnění pojistné smlouvy v Česku upravuje zákon č. 168/1999 Sb. Tento zákon mimo jiné stanovuje, že povinné ručení musí být uzavřeno pro každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci včetně vozidel, která jsou pouze ponechána na pozemní komunikaci.

 

Jeho platnost můžete ověřit zde.

 

Proč NIKDY nesjednávat nejnižší limity:

  • vše, co se do limitu nevejde, hradíte z vlastní kapsy,
  • vyšší limity plnění často stojí jen o pár stokorun více,
  • pokud jste nehodu způsobili, z vašeho povinného ručení se zaplatí nejen vzniklá škoda, ale také náklady na výjezd hasičů, policie a záchranné služby (vrtulník),
  • pojištění má vždy fungovat jako PREVENCE – pak už je pozdě a ruku na srdce, jak rychle splatíte např. jeden milion korun, který by se Vám do limitů nevešel? A co kdyby to bylo dokonce 20 – 50 mil.?

 

Jaké limity volit:

  • Pokud opravdu řešíte každou korunu v rozpočtu a jezdíte pouze v ČR, porovnejte si střední limity. Některé pojišťovny nabízejí 70/70 mil. za cca stejnou cenu jako jiné 50/50 mil. I tento LIMIT MŮŽE STAČIT POUZE TAK TAK.
  • Pokud jezdíte také do zahraničí, volte jednoznačně limit 100/100 mil. a vyšší (statisticky se tak na 98% vyhnete tomu, že by limit nestačil).

 

Neváhejte se na mne obrátit s prosbou o cenovou nabídku a konzultaci. VĚŘÍM, ŽE VÝSLEDNOU CENOU BUDETE MILE PŘEKVAPEN

0 komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Napište nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.