Co je factsheet?

Factsheet je dokument, který by měl prostudovat každý investor při investici do podílového fondu. Každý fond vydává svůj factsheet (infolist/měsíční zpráva portfolio manažera). Dokument je každý měsíc aktualizován a výnosy na dokumentu jsou vždy už zastaralé, proto výnosy uvedené v tomto dokumentu berte jen orientačně.

 

Jak to využít v praxi?

Factsheet vám krásně ukáže zda se fond hodí do vašeho portfolia, jelikož ve factsheetu najdete rozdělení regionů, sektorů, 10 největších pozic ve fondu, rozložení do jednotlivých investičních instrumentů, kvantitativní údaje a spoustu dalšího.

 

TIP: Vždy se ve factsheetu podívejte na míru volatility, která vám vyjádří kolísavost fondu. Čím vyšší volatilita, tím vyšší kolísavost vaší investice. Pro pravidelné investice je vyšší volatilita přítelem. Při studování factsheetu se vždy podívejte zda máte aktuální verzi, občas se stává, že se vám do ruky dostane factsheet staršího data s nerelevantními informacemi.

 

Zde naleznete naše aktuální zajímavé investiční příležitosti přesahující výnos 6 % p.a. bez kolísání a dle našich analýz i s rozumnou mírou rizika. Určitě nás kontaktujte pro více informací.

 

Chcete investovat s námi, zanechte kontakt, ozveme se vám obratem.

 

0 komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Napište nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.